Обновена Kia picantо за пазарот во Европа

KIA го претставува реновираниот Picanto за европскиот пазар….

Најмалата Kia веќе во последното издание стана вистинска уметничка шминка во  класата, а сега оди и чекор понатаму.

Доаѓа во спортска верзија GT Line, како и трендовската crossover верзија на X-Line.

Редизајнот го направи екстериерот уште попривлечен, особено на споменатите изведби.

Со нови LED дневни светла за возење (четирикратни) и нови бои за каросерија, Kia понуди и нов дизајн на браникот.

Модерен настап и во кабината, со нов осум-инчен екран на средишната позиција и 4.2-инчен екран во предниот панел за инструменти.

Опремата е, како и што се очекуваше, побогата во однос на претходната изведба.

Под хаубата се наоѓаат два мотори со три цилиндри. Послабиот 1.0 со 67 КС, а помоќниот во верзијата 1.0 T-Gdi со 100 КС.

Автоматскиот менувач исто така е достапен.

Производителот вели дека продажбата започнува во третиот квартал, со стандардна најдолга европска гаранција – 7-годишна гаранција за целото возило (до 150.000 км, првите 3 години без ограничувања на километражата)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Peugeot 108 доби освежување и нови бои

Volkswagen Golf 8 Alltrack -2021: crossover изведен од караванот – Variant

Нови дополнителни информации за Toyota Corolla Cross

Lamborghini го претстави Sian Roadster вреден над три милиони евра и веднаш го распродал

Hyundai го покажа ликот на Elantra N Line

Cupra го претстави својот жежок hatchback на струја, el-Born

Спортскиот Hyundai i10 N Line доаѓа од Измир!

Во Peugeot подготвуваат мини crossover- 1008?

Почнува откривањето на новата S Class (W223)