Обновената Porsche Panamerа постави нов рекорд на Нирбургринг

Porsche ќе ја претстави обновената Panamerа на крајот на овој месец, а веста дека Panamera, неодамна постави нов рекорд на Нирбургринг (сè уште делумно под маската) служи како одлична најава.

Поточно, Panamera Turbo S  го помина Нирбургринг (Nirburgring) за само 7: 29.81 минути, што е нов рекорд во категоријата „ executive cars“.

Обновената Panamera инаку се карактеризира со рафинирани – дотерани светла и браници, нов дифузор, како и модифициран ентериер, но повеќе детали ќе следат на крајот на месецот на премиерата на автомобилот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

210 години PEUGEOT! Години исполнети со емоции, индивидуалност и иновации

Hyundai до 2028 на пазарот ќе исфрли автомобили што летаат!

Ferrari Omologata уникат направен врз основа на 812 Superfast

Bugatti со хипер „тркач“ на струја!

Босанскиот Tesla Cybertrack направен во Мостар, но нема електричен погон

McLaren Senna GTR LM уште посупериорни изведба на “спортистот“

Видео Најголемиот pick-up на светот

Cupra и Abt Sportsline во поход на Extreme E шампионатот

Vanderhall најави своја прва креација на четири тркала  – моделот Navarro