Од Iveco испорачаа посебни камиони за Alfa Romeo F1 тимот !

Големиот производител за стопански возила од Италија сега двојно е ангажираn во „големиот циркус на тркала“ бидејќи освен што со посебни камиони и комби возила го опремува F1 тимот на Ferrari, истото го направија и со новиот тим на Alfa Romeo…

Италијанскиот гигант во производство на стопански возила Iveco двојно ги зголеми годинава своите обврски во F1 шампионатот.

Не, тој не учсетвува во трките но е глвна мобилна поддршка во транспорт на опремата кабините, болидите и техничките и сервисни екипи на терен на F1 тимот на  Ferrari и тоа од поодамна, од  годинава стана и официјален партнер на вториот тим на FCA – во Frormula 1 – на F1 тимот на Alfa Romeo.

Во оваа нова екипа (иако Alfa Romeo бил дел од почетоците на F1 шампионатот и првата титула во историјата и припаѓана оваа  компанија) во големиот циркус на тркала и испорача  12 посебно прилагодливи модели на Iveco Stralis и на  Daily.

Тимот на Alfa Romeo со камионите и комерцијалните возила на Iveco  има сигурен и ефикасен превоз на опремата за натпреварите во Светскиот шампионат во Formulа 1.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Светската тнисерска ѕвезда- Новак Ѓоковиќ во реклама за Peugeot e-208

Автомобилската колеција на Пол Вокер продадена за 2,33 милиони доалри

BMW i4 concept пристигнува за малку повеќе од еден месец во Женева!

За првиот нов Chevrolet Corvette Stingray платени 3 милиони долари!

Audi и FC Bayern München продолжуваат заедно- фудбалерите добиваат e-tron!

Специјална Royale серија модели на Maserati за супер избирливи клинти!

Ford Mustang GT од филмот Bullitt продаден за 3,74 милиони долари

Hongqi H9 –Премиум ривал на германското свето тројство доаѓа од Кина

Subaru со безобразна кратенка (акроним) F.U.C.K.S* за возило