Од млазен авионски мотор до куќичка за кампување!

Англичанец, Стив Џоунс, од Ланкашир, направи мобилен караван што го создал од отфрлениот млазен-мотор.

Се разбира, станува збор за навистина тешка задача, но Џоунс, кој порано работел како техничар по аеронаутика во британските воздухопловни сили, очигледно е човек кој има доволно знаење за таков потфат.

Џоунс изјавил дека за оваа реализација му биле потребни околу три месеци и илјада работни часови.

Сепак, погледите што ги привлекува овој четири метри долг караван се дефинитивно вреди да за вложениот труд!.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

210 години PEUGEOT! Години исполнети со емоции, индивидуалност и иновации

Hyundai до 2028 на пазарот ќе исфрли автомобили што летаат!

Ferrari Omologata уникат направен врз основа на 812 Superfast

Bugatti со хипер „тркач“ на струја!

Босанскиот Tesla Cybertrack направен во Мостар, но нема електричен погон

McLaren Senna GTR LM уште посупериорни изведба на “спортистот“

Видео Најголемиот pick-up на светот

Cupra и Abt Sportsline во поход на Extreme E шампионатот

Vanderhall најави своја прва креација на четири тркала  – моделот Navarro