Од производната лента се симна милионитиот VW Sharan

Во производните погони во Португалија семејниот модел на гигантот од Волфсбург одбележа голем и убав јубилеј

Најпознатото семејно комби во својот сегмент се наоѓа во производство од 1995 година.

Неговиот концепт на сигурност, искористеност на просторот и лизгачките врати продолжуваат и денес да ги импресионираат семејствата и возачите на пазарите ширум светот.

Во време  кога комбињата и моно – волумените веќе не се тренд ова е голем успех.

Засега нема најави дали наскоро треба да очекуваме нова генерација од овој модел …

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Hyundai iMax N Drift Bus со повеќе од 400 КЅ!

Krugger FD- уникатен ретро автомобил со модерн стил и 760 КС

Супер автопат ќе ги поврзува Лондон и Њујорк, преку Москва

Обединетите Арапски Емирати со хипер автомобил Dragon

Alfa Romeo спонзор и на 1000 Miglia 2020

Паѓа последниот бастион на возачите: Autobahn со лимит 130 km/h!?

Првиот Lamborghini на струја Grand Tourer пристигнува 2025!?

Златан Ибрахимович за 38 роденден се почести со Ferrari Monza SP2

Спектакл: Денови на Abarth 2019 – 70-годишнина на црвената скорпија