Од Toyotа ни пристигаат два нови хибридни модели

Тојота претстави два сосема нови хибридни модели, а еден од нив е Toyota Sienna кој ќе се појави во продажба следната 2021 година…

Врз основа на претходните тизери, Sienna доаѓа со малку поостри рабови на задните фарови, а грбот (значката) на Toyota е позабележителен и акцентиран во сина боја.

На  тој начин Sienna се приклучува на списокот на хибриди од јапонскиот производител, во кој спаѓаат и Avalon, Corola, Highlander, Prius и Prius Prime.

Со варијација на хибриден погон што го користи Highlander, новата Sienna би може да биде достапна и во варијанти со погон на предната тркала и со варијантата AWD (погон на сите тркала).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германија – Преполни плацови со нови возила купувачите претпазливи

На глобално ниво Renault отпушта 15.000 работници!

Пазарот во Германија полека заздравува

Пресврт: РКЕ со одлука за поевтинување на горивата од полноќ!

Продолжува окрупнувањето во авто- индустријата: Алијанската меѓу Ford и Volkswagen се официјализира

Datsun redi-GO facelift

Најавена новата Nissan Frontier

Еуроимпекс во партнерство со меѓународниот проект во рамките на програмата  „Еразмус +“

Извозната агенција на Италија одобри заем за Fiat Chrysler