Од утре почнува новата сезона на специјалот Grand Toura наречена Seaman!

Како што и самото име говори Seaman станува збор за возбудувања со моќни креации но не на копно, туку на вода!.

И најавите потврдуваат дека големата тројка на Showman водители нема да бидат во нивното „природно“ опкружување, пред на се бројни интересни и забавни моменти.

Ѕвездите на ова Show Џерему Кларксон (Jeremy Clarkson), Џејмс Меи (James May) и Ричард Хамонд (Richard Hammond) копното сега го замениле  со вода, а овој пат тоа ќе биде делтата на големата река Меконг ( Mekong) во Виетнам.

Минувајќи низ тешко преодни и со густи растенија од џунглата обраснат речен тек навестуваат висинска авантура…

Тоа, всушност и препознатливиот белег на ова славно трио на водители на автомобилско шоу, што сега прераснува се чини во шоу на мобилноста!

Тие оваа азиска земја ќе ја запознаат од страна на морето и тоа во три различни пловила.

Се чини дека изборот на секој член од славната тројка во потполно одговара на нивната ќуд!

Така Меј ќе вози дрвен глисер, Хамонд се решил за “цигарата“ опремена со  V8 погон и над 850 KS, a за Џереми…

Сепак сликата кажува многу повеќе одошто зборовите и затоа е најдобро самите да го погледнете спотот со кој се најавува новата сезона и првата емисија од истата.

Да, Џереми избрал американски патролен чамец, идентичен на тие што американците ги користеле во Војната во Виетнам.

Чамецот располага со моќ од околу 700 KS исцедени, секако, од V8 погонски агрегат….

Погледнете ја последната најава на копја се гледа нивното повторно собирање и поаѓање на новата мисија….

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Volkswagen ID.4 дебитира во април на салонот за автомобили во Њујорк

Лажен Ferrari поскаш од оригинлен, нов!

Годинава се очекува промоциј на нови BMW M3 и BMW М4

Renault на годинешниот Rally Dakar настапи и со хибриден камион!

И возилата може да се одбранат од хулигани докажа Тesla Model 3„

Jaguar Land Rover со седишта што симулираат „џогирање“

Најпродавани автомобилски брендови во 2019 според focus2move!

По рекордната 2019 Lamborghini со големи планови за 2020 година

Познатото лондонско такси и во Токио!