Одбројување до премиерата на VW Golf8

Светската премиера на „неговото височество“ кралот Golf во осма генерација, ќе се одржи на 24 октомври, тековната 2019 година во матичниот град на компанијата – Волфсбург …

Ако постои автомобил кој може да ја понесе титулата хит за сите времиња или сликовито кажано evergrin и воедно да е  bestseler, тогаш тоа е Volkswagen Golf.

Постојано, без прекин се развивал од генерација во генерација и своето име го изградил ширум нашата планета, за што многупати сме пишувале во претставувањата на претходните генерации, во тестовите за неговите различни изведби, технолошките иновации…

Сега, за две недели, поточно на 24октомври тековната 2019 година, Volkswagen ќе ја претстави новата, осма генерација на кралот во компактната класа  на светска премиера во седиштето на компанијата во Волфсбург ( Wolfsburg):.

Автомобилот содржи повеќе дигитализација и поврзување од кога и да е претходно, иама многу експресивен дизајн, а со себе носи уште и по некоја иновација

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Регулаторна сo нова измена на цените на горивата кај нас

Во време на пандемијата KIA со рекордно учество на пазарот

Audi ќе ги згаснува А4, А6 и А8!

Ford привремено ги затвори фабриките во Германија поради недостаток на чипови

Tesla повлекува 150.000 автомобили од безбедносни причини!

„Макпетрол“ – општествено одговорна компанија на дело!

Неделава двапати се менуваат цените на горивата сега поевтинуваат!

Макпетрол Инфо Поинт: Подготовка на возилото за зима, задолжителна опрема и правила

Бестселерот на Toyota и натаму најбаран автомобил во светот!