Освојувачка експедиција од Кина- I WAYS пристига на салонот во Женева 2020!

Во време кога производителите од Европа одбиваат да се појават на традиционалниот салон за автомобили од Женева шансата, да го пополнат местото, ја користат автомобилските брендови од Кина …

Еден од нив е и IWAYS, компанија за лична персонална мобилност со седиште во Шангај, што на Palexpo 2020, на почетокот на март тековната 2020 година ќе ја открие својата европска верзија на електричниот SUV модел -a U5.

Освен U5, од AIWAYS за прв пат ќе го претстават и својот електричен концепт автомобил  U6ion – а понатамошните детали за оваа светска премиера ќе бидат објавени во очи на отворањето на салонот во Женева, на почетокот на март годинава..

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Poletar го покажа возачкиот простор од иднината

Спортски Peugeot 508 co Hybrid погон до крајот на 2020

Volkswagen Touareg R со plug-in hybrid систем

Официјално претставена DS9 – Француска преиум лимузина создадена да успее!

Електричен Fiat 500e без маска

Новиот Volkswagen Caddy новиот крал кај возилата за дотур!

Cupra Leon, шпанската икона станува plug-in hibrid!

Ултимативна Honda Civic Type R со Sport Line и Civic Limited Edition

Peugeot го лансира својот прaктичен работник – pick up модел Landtrek