Пет децении на брендот Range Rover

Со задоволство ве информираме дека во оваа, 2020 година, го прославуваме 50-от роденден на марката Range Rover со воведување на изданието Range Rover Fifty. ..

За да ја прослави важната годишнина, Range Rover Fifty ќе биде ограничен на само 1.970 возила на глобално ниво, во чест на 1970 година кога излезе оригиналниот Range Rover.

Првиот луксузен SUV пристигна на пазарот на 17 јуни 1970 година, а пет децении подоцна, оригиналниот луксузен 4 × 4 се претвори во најпосакуваната луксузна SUV палета модели: Range Rover Evoque, Range Rover Velar, Range Rover и Range Rover Sport.

Во 1992 година, стана првиот 4 × 4 во светот опремен со систем за контрола на влечење и автоматска електронска воздушна суспензија – што обезбедува ненадминливо чувство на возење по и надвор од патот.

Во 2012 година, најновата генерација на Range Rover стана првиот SUV во светот што има целосно алуминиумска лесна конструкција, што го прави полесен, посилен и поефикасен.

Тој помина преку на лош глас познатиот неславниот Darien јаз, беше првиот автомобил изложен во музејот Лувр во Париз, па дури и победи на митингот Париз-Дакар – двапати.

Со својот препознатлив „лебдечки“ покрив, поделена задна врата и познатиот предни калници, денешниот Range Rover сè уште може да бара трага во неговите почетни 1970-ти.

Моделl Range Rover Fifty

Range Rover Fifty ќе биде достапен во обете верзии на шасија, стандардна и продолжена, а клиентите ќе можат да бираат од повеќето надворешни бои; Carpathian Grey, Rosello Red, Aruba и Santorini Black.

Во исклучително ограничен број, Land Rover ќе го понуди Range Rover Fifty во една од трите бои на Heritage, произведени од оригиналните палети на бои Range Rover: Tuscan Blue, Bahamas Gold и Davos White.

Ќе бидат понудени голем број мотори, од бензински и дизел, па дури и хибридна верзија P400e.

Ние славиме, клиентите победуваат

Специјална понуда по повод 50-годишнината од брендот Range Rover:

Во чест на годишнината, компанијата British Motors од 9 октомври 2020 година, ќе даде 5 бенефити  на секој купувач на ново возило од семејството Range Rover :

  1. Попуст од 7.000 до 20.000 евра во зависност од моделот

2.Пет (5) години безгрижно – даваме продолжена гаранција

  1. Атрактивна понуда „старо за ново“, откуп на возила од сите брендови
  2. Премиум финансирање на S-Leasing / S Rent
  3. Ваучер за лојалност 500, 1.000 или 2.000 € како дополнителен попуст при купување нов автомобил од нашата марка во следните три години + Подарок изненадување.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Новиот Nissan Note и официјално дебитира

Volkswagen ID.5 само за Европа

Во Кина дебитираше освежениот Jeep Compass

Nissan Note дебитира утре

Kia Sorento Yosemite Edition и  Sorento Zion Edition

Škoda Octavia RS за британската полиција

Уловена Kia Sportage 2022

BYD D1

Пристигнува електричен VW I.D. Vizzion concept