Peugeot Active Drive! ИМА СÈ!

Цените се топат, Еуроимпекс и Peugeot со нови попристапни летни цени за двата најпосакувани модели од брендот уште поблиску до домашниот купувач…

Peugeot 208 – компактно градско возило кое се издвојува од останатите во сегментот. Освојува со својот динамичен и елегантен дизајн, посакуван од секој учесник во сообраќајот.

Peugeot 2008 – најмал во гамата на SUV возила, а истовремено урбано и моќно возило, се издвојува од толпата со неговиот самодоверлив дизајн и е создаден да совлада сè!

Двата модели се понудени со докажаниот 1.2 Pure Tech Мотор со 82 КС и Active ниво на опременост.

Со цел на исполнување на слоганот кој го носи оваа кампања ИМА СÈ, во опремата се вклучени богати системи за безбедност и помош при возење, дополнителни елементи за удобност и комфор на возачот и патниците,  како и:  патен компјутер; Автоматско заклучување на возилото при тргнување;  Висинско подесување на возачко седиште; Преклопна и деллива задна клупа 2/3 – 1/3 со 3 наслони за глава; 2 ISOFIX приклучоци за седиште; Рачки и ретровизори во боја на возилото ; Hill Assist;  Заден споилер ; Електрично подесиви ретровизори со греење ; 3D LED задни светла ; LED дневни светла ; Мануелен клима уред; Touch screen + 6 звучници + команди на управувач + USB + Bluetooth + USB и AUX излез ; Управувач пресвлечен со кожа ; Предни светла за магла …

На заинтересираните им се препорачува да побрзаат бидејќи количините се ограничени!

За повеќе информации обратете се во продажно-сервисната мрежа на Peugeot или на  www.peugeot.com.mk и закажете тест возење.

Повеќе за понудата на:

https://peugeot.mk/ponudi/active-drive

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Новата генерација Ford Kuga со 5 ѕвезди на Euro NCAP тестот!

Ндминати најголемите очекувања: нарачани над  30.000 Porsche Taycan

Ексклузивно: Новата  Mercedes-Benz GLA во чекор со дигиталните трендови

Германците ги поминаа Норвежаните во купување на EV

PSA ќе ги електрифицира сите бензински модели во Кина

Се враќа LADA Niva – АвтоВАЗ го откупи учеството на GM!

Не Teasla, ами Nikola Tre, e прв камион на струја што доаѓа во Европа

Toyota Rav4 Автомобил на годината 2019 во Јапонија!

VW го најави Nivus crossover coupe!