Подновен Chery Tiggo 5x

Chery повторно го измени својот помал кросовер Tiggo 5x (последен пат тоа го направи пред само две години).

Надворешните промени вклучуваат поголема предна табла, малку дотерани браници и различни тркала. Тука треба да се спомене и поширока палета на бои, како и модернизиран ентериер со нов преден панел, како и два екрани од 10,25 инчи.

Дел од опремата, меѓу другото, може да вклучува и адаптивна контрола на патувањето и електрична. прилагодливо совозачко седиште.

Палетата ќе вклучува 1,5-литарски атмосферски бензински мотор со 116 КС (со рачен менувач), како и неговата турбо верзија со 156 КС (спарена со CVT менувач).

Продажбата во Кина ќе започне кон средината на август, но сè уште не е познато по која цена (старата верзија започна од 10.300 долари).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Haval H-Dog

Електричните возила само за една година поскапеа за 9.000 евра

Хибридниот WEY Yuanmeng привлекува со атрактивен „ретро лик“

Најавен Zenvo со 1800 КС

Mате Римац – кај супер богатите нема штедење

MINI како количка за продавање на сладолед – MINI Cummins Ice Cream Vans

Сопствениците на Tesla се жалат на воланот кој се распаѓа по 6.000 км

Снимен електричниот Maserati GranTurismo Folgore

Acura Precision EV Concept