Подновен Nio EC6

Кинескиот Nio ќе ја изложи обновената верзија на електричниот crossover модел EC6 на претстојниот саем за автомобили во Шангај…

Овој новитет најверојатно ќе се вика EC6 NT2, а а ова дотерување ќе го усогласи неговиот дизајн со остатокот од гамата.

Тоа помеѓу другото вклучува, нови предни светла, маска и нови долни светлосни единици на двата краја на предниот дел, како и различни ретровизори, лакови над тркалата, нови задни светла и модифициран заден браник.

Покрај тоа, се очекуваат понапредни системи за помош на возачот, како и модернизиран ентериер.

Засега нема информации за батериите и опсегот на ажурираниот модел, но се наведува дека електромоторите имаат вкупно моќ од 360 kW/489 КС.

Повеќе детали се очекуваат во наредниот период.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кинескиот GWM Wey 03 го напаѓа VW Tiguan, Hyundai Santa Fe, Toyota RAV4…

Претставен серискиот Тесла Cybertruck

Запознајте го најкомплетниот досега Duster

Дигитална, полуксузна, поефикасна: новата Panamera

Нов Hyundai Santa Fe

Нов Chevrolet Traverse

Новиот Peugeot e-3008

Lancia Y доживеа уште едно подобрување

Peugeot e-3008 премиерно на 12 септември