Подновен Suzuki Baleno по „ботокс“ третманот делува попривлечно!

Како и што беше најавено, Maruti Suzuki денес во Индија и официјално го промовира обновениот Balena

Изненадувања во однос на дизајнот, однадвор и нема, па така Baleno за 2019 та година добил благо изменет преден дел со поинаков браник и поголеми отвори за воздух, на што се надоврзува дотераната предна маскла на ладилникот и  LED светла.

На списокот на визуелните измени се уште и ново дизајнираните алуминиумски тркала од 16 инча и две нови бои (Phoenix Red и Magma Grey), додека внатре , по најавите, сега се издвојува поквалитетниот ентериер, SmartPlay Studio на информативно забавниот систем и како опција се нудат седишта во две бои.

Покрај тоа Maruti Suzuki за обновениот Baleno, во Индија, предвидел и гама на погонски агрегати во кои се вклучени и 1.2L-литарскиот бензинец со  VVT технологија и 1.3-литарскиот DDiS дизел мотор.

Агрегатите доаѓаат во комбинација со пет степен мануелен менувач на брзини и со CVT (континуиран) менувач.

Но, како и што напишавме погоре станува збор за обновениот Baleno за пазарот во Инидија, но треба да почекаме Suzuki да ја претстави и обновената верзија што ќе биде наменета за пазарите во Европа и се надеваме дека нема долго да чекаме.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Kia Stinger GTS на салонот во Њујорк 2019!

КIA HabaNiro Concept изнанадување во Њујорк 2019

Hyundai Venue и официјално во Њујорк 2019!

Подновениот Audi R8 претставен во Њујорк 2019

Peugeot 508L PHEV со глобално деби на Шангај 2019

Глобална премиера на Porsche Cayenne Coupe во Шангај 2019

Renault City K-ZE електричен SUV промовиран во Шангај 2019

Шангај -светска промоција на првиот целосно електричен автомобил на Aston Martin

Во Шангај VW покрај Uz I.D. Roomzz concept и со SMV Concept и SUV Coupe Concept