Polestar Precept –чекор напред во светлата иднина на електро-мобилноста

Рецептот стана реален, а најавите на Polestar се повеќе и повеќе можат да ги израдуваат љубителите на зелената мобилност…

Од Polestar и официјално потврдија дека ќе започнат со производство на Precept.

Моделот, за кој се зборуваше на почетокот на годината, претставува на најдобар можен начин во кој правец ќе се движат овој млад бренд и под-брендот Volvо.

Швеѓаните се фалат дека овој автомобил е вистинска иновација во мобилноста. Што е заради неговиот изглед, што е заради употребените материјали.

Дигиталната технологија во Preceptu  исто така со себе донесува новини и уште понапредни опции.

„‘ Фантастично, спектакуларно, уште една пресвртница, што сакаме да ја видиме на патот што е можно побрзо! “- беа првите изјави на Томас Ингенлат (Thomas Ingenlath), главниот човек на Polestar.

Дефинитивно ќе го следиме развојот на оваа приказна, која најмногу се фокусира на успехот на кинескиот пазар, Тоа и не треба да изненадува бидејќи и Volvo и Polestar се брендови во целосна сопственост на кинескиот Холдинг Geely

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бракот на РSA и FCA добива „амин“ и од европските власти

Понудата на Dacia драматично се менува

Цената на бензините продолжува да паѓа 

Осветлената „ѕвезда со три крака“ причина за масовно повлекување на SUV модели на Mercedes

Макпетрол совети за патување со автомобил низ регионот

Саемот во Њујорк поместен за август следната година

Нов шеф на дизајнерскиот центар на SEAT

Renault performance моделите ќе го носат беџот на Alpine

Цената на бензините оди долу а на дизелот останува иста