Полицијата во Шкотска купила EV но не и полначи за нив

Властите во Шкотска останаа понижени откако беше откриено дека се инвестирало во електрични полициски возила, но не и во полначи што ќе овозможат нивно користење…

Повеќе од 20 полициски станици низ земјата добија нови автомобили, но полицајците не можеа да ги користат, туку зависат од трети лица и полначи на јавни места, јавуваат агенциите

Полицијата на Шкотска потроши повеќе од 23 милиони евра на својот возен парк за да обезбеди „ефикасна и одржлива услуга за 21 век“.

Работите да бидат уште полоши, новите автомобили се распоредени на 21 локација, кои вкупно имаат 28 јавни станици за полнење во нивна близина.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Audi предлага ограничувањето на AutoBahn да изнесува 200км/ч

Cadillac Escalade Limo 220.000 долари

Caterham подготвува електричен „спортист“

Dacia MD87 EVO I

Дали и кога Suzuki ќе го претстави Jimny со пет врати

Килиан Мбапе ги обожава моделите на Volkswagen

Американците се уште преферираат возила со бензински мотори пред EV

Собрал 57 казни за пребрзо возење за 54 дена!

Nissan GT-R за 2023 со две изданија