Porsche 911 Edition 50Y Porsche Design

911 Edition 50 Years Porsche Design е направено по повод 50-годишнината од Porsche Design, во ограничена серија од само 750 примероци…

Основата е 911 Targa 4 GTS, а возилата имаат црна надворешност, класична црно-бела шема на седишта, Porsche Design Subsecond часовник, Sport Chrono Package …

Моторот е со шест цилиндри со моќ од 480 КС, забрзувањето од 0 до 100 km/h е за само 3,5 секунди, а максималната брзина е 307 km/h

Цената на европскиот пазар е 185.606 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Наскоро сериски  BMW XM

Ѕирнете во „тајниот склад“ за автомобили на Volkswagen затворен за јавност

Nissan најави возење од Северен до Јужен пол со електричен автомобил

Блиндиран Cadillac Escalade   

Hertz, во „rent-a-car“ понудата го имал и Shelby GT350

Се погласни се шпекулациите за голем седан на Alfa Romeo

LaFerrari Aperta продааден за 5,3 милиони долари

Aston Martin DBX707

Mercedes го продаде најскапиот автомобил на светот за 135 милиони евра