Porsche Cayenne S Coupe со V6 и 440 КЅ!

Porsche соопшти дека новиот Cayenne S Coupe, кој ќе биде лансиран кон крајот на јули оваа година, ќе биде опремен со 2.9 литарски мотор во V-облик, со шест цилиндри и максимален вртежен момент од 550 Nm

Новото Porsche Cayenne S Coupe ветува спортски остварување : забрзување од 0 до 100 km/h за 5 секунди во верзијата со стандардниот Sport Chrono пакет, и за 4,9 секунди во изведба со достапните како дополнителна опрема три спортски пакет, со максимална  брзина од 263 km/h.

Cayenne S Coupe е модификационото семејство на Cayenne Coupe, во односно на основната верзија на Cayenne Coupe кој доаѓа со максимална моќност од 340 КЅ, а топ понудата Cayenne Turbo Coupe ветува импресивни 550 КЅ.

Во стандардната верзија на Porsche Cayenne S Coupe, со опремата Sport Chrono Package се вклучени, 20-инчни тркала со фелни од лесни легури, паркинг асистент и активна суспензија.

Цената на овој производ е проценета на 99.657 евра за Германија.

Марката од Цуфенхаузен со лансирање на уште едн продажен хит потврдува дека и натаму ќе има експанзија во својата понуда и во волуменот на производство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Новиот  Ford Focus ST Wagon жежок семеен автомобил

Претставен новиот McLaren Gt нов диктатор во лигата!

Opel Grandland X отсега ќе вози и на струја со 300 КЅ!

Citroen со ултра удобен футуристички концепт -Citroen 19_19 concept

Porsche 911 Targa (2020.) уловена на тестирање на автопат

Dacia на струја пристигнува 2021 година

VW I.D. доби име I.D.3 на финално филигранско дотерување пред лансирање!

Ford Mustang Shelby GT-S co 700+ KS

Chevrolet Corvette C8 2020, на стартот како coupe – cabrio