Претставен BYD Ocean-X Concept

Кинеската компанија BYD го претставува електричниот Ocean-X Concept, како навестување за иден спортски седан…

Овој концепт се карактеризира и со футуристички дизајн и со погон на сите чртири тркала, со низок коефициент на отпорност на воздухот од 0,21, како и нова е-платформа 3.0 за електрични возила со дострел од над 1.000 километри (со ултрабрзо полнење од 800V).

Во кратката информација се споменува и забрзување од 0 до 100 км / ч од само 2,9 секунди, додека други детали не се соопштуваат.

Како и да истите ќе следат позачестено во наредниот период заедно со развојот и испитувањето на Ocean –X Concept.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нов Lexus LX

Подновување на Ford Focus!

Нов BMW Series 7 и електричната верзија i7

Ford Tourneo Connect

Подновена Подновена KIA Forte

Најнови слики Škoda Slavia

Zero Motorcycle

Новата ŠKODA KODIAQ SUV ве „плени“ за една минута!

Новиот Audi A4 пристига 2023 ги задржува бензинците и дизелите