Пристигнува Fiat Tipo Cross

Семејството Fiat Tipo, ќе има и нови верзии, вклучувајќи го и про-теренскиот Tipo Cross…

Веќе видовме шпионски слики од рестартираниот тип со дополнителни штитници на телото, потврдувајќи дека Fiat подготвува верзија на Tipо од тековната генерација со повисоко поставена позиција за возење,  која ќе одговoри на модели како Ford Focus Active и Kia XCeed.

  

Обновената фамилија на Tipo се очекува до крајот на оваа година, па допрва треба да се пристигнат повеќето детали.

Во секој случај, рестилизираниот Tipo се очекува да добие, меѓу другото, нова предна решетка со логото „FIAT“, различни браници и дотерани светла, како и UConnect 5- мултимедијален систем со 10,5-инчен екран во модернизираниот ентериер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Peugeot 108 доби освежување и нови бои

Volkswagen Golf 8 Alltrack -2021: crossover изведен од караванот – Variant

Нови дополнителни информации за Toyota Corolla Cross

Lamborghini го претстави Sian Roadster вреден над три милиони евра и веднаш го распродал

Hyundai го покажа ликот на Elantra N Line

Cupra го претстави својот жежок hatchback на струја, el-Born

Спортскиот Hyundai i10 N Line доаѓа од Измир!

Во Peugeot подготвуваат мини crossover- 1008?

Почнува откривањето на новата S Class (W223)