Продадено најскапото паркинг место

Продажен е паркинг простор во Хонг Конг за рекордни 1,1 милиони евра и претходната рекордна сума за паркинг простор беше платена исто така во Хонг Конг…

Портпарол на препродавачот Wharf изјави дека компанијата нема дополнителни информации за продажбата, освен дека паркингот е продаден во Peak District и дека извештајот за продажба се појавува во Hong Kong Economic Times .

Според специјализираните портали пазарот на скапи станови во Хонг Конг продолжува да руши рекорди бидејќи се враќа довербата на клиентот. Домовите таму чинат до 9,5 милиони евра.

И претходно најскапиот простор за паркирање во светот беше продаден во Хонг Конг. Стариот рекорд датира од 2019 година и изнесува околу 800.000 евра.

Амстердам е исто така скап: па минатата 2020 година таму беше понуден паркинг за 995.000 евра. Ова вклучувало гаража за еден автомобил, но не е сигурно дали гаражата навистина била продадена за бараната сума.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Dodge подготвуваат „убица“ на Tesla Model S Plaid

Porsche Taycan Cross Turismo тестиран на екстремни климатски услови

Новиот Peugeot 308 во Франција со стартна цена од 28.000 евра

Geely Vision Starburst concept

Се продава Ford Escort на принцезата Дајана

LEGO Lamborghini Sian

Рекордна цена за Lancia Delta Integrale

Најмоќната Škoda во понудата на марката Enyaq Sportline iV 80x!

Citroen C3 Saint James Edition