Произведена 500.000 Škoda Superb од трета генерација

Големиот менаџерски модел на Чесите е еден од најуспешните модели од средната класа во Европа…

Историјата на  Škodа Superb се протега назад во далечните 1930-ти години, a токму тој модел вчера одбележа производство на 500 илјади примероци од третата генерација.

Моделот Superb стартуваше од производните ленти во погоните во Квашни, а до денеска израсна во поим на пространоста и на одличните возни својства како и на разумната цена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пробно производство на Aston Martin DBX

Франција до 2040 ќе ги избрка возилата со фосилни горива !

Новата KIA Xceed пред премиера ја покажа внатрешноста и дигиталната ера

Вгодина  пристигнува Mazda на струја!

Citroën, го забележа најсилниот раст во топ 12 автомобилски бренда во Европа

Peugeot Active Drive! ИМА СÈ!

Citroën C3 Aircross- Уште еден продажен хит на Французите!

Во Kia имаат подготвен нов SUV

Тesla доби ривал од Кина-се вика XPeng P7