Произведени 200.000 BMW i3

Една куса вест од BMW,со која се објавува дека Баварците го одбележаа производството на јубилејот, 200 000-от примерок на електричниот модел i3, во нивните погони лоцирани во фабриката во Лајпциг во Германија…

Како мало потсетување ќе речеме дека BMW i3 се произведува седум години, а јубилејниот примерок е верзијата i3S.

Автомобилот инаку е во Fluid Black боја и со aкценти на BMW i Blue боја, а е наменет за купувач од Германија.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Осветлената „ѕвезда со три крака“ причина за масовно повлекување на SUV модели на Mercedes

Макпетрол совети за патување со автомобил низ регионот

Саемот во Њујорк поместен за август следната година

Нов шеф на дизајнерскиот центар на SEAT

Renault performance моделите ќе го носат беџот на Alpine

Цената на бензините оди долу а на дизелот останува иста

Ова се финалистите на Autobest Best Buy Car за 2021

Volkswagen ID.3 и Polestar 2 со титули во изборот за автомобил на годината 2021 година во Германија

Peugeot го стартува дигиталниот Salon Peugeot