Промовирана KIA K7 Premier

Производителот на автомобили од Јужна Кореја –  Kia Motors денес на домашен терен и официјално ја промовира рестилизираната верзија на лимузината K7 (на некои пазари позната и под името Kia Cadenza), и тоа три години по појавувањето на актуелната генерација…

Автомобилот во Јужна Кореја ќе го носи името K7 Premier, a како што е и најавено добио ке „ похрабар и пооригинален лик“ на предниот дел (уште поголем „Tiger nose„ маска, дотерани светла и баник), додека задниот дел пред се се одликува со зименети светла и хромирана лајсна.

Во внатрешноста се предвидени поквалитетни материјали и побогата опрема (седишта со греачи и вентилација, волан со греач…)

Нов е и обликот на рачката на менувачот на брзини, електричната сопирачка за паркирање, како и дигитална инструмент табла и екран чувствителен на допир со големина од 12.3-инча.

Исто така автомобилот добил и напредни системи за помош во возењето (ADAS), додека во понуда на погонските мотори ќе се најдат:

Бензинците со работен волумен од 2.5 и 3.0-литри.

Потоа дизел агрегатот си работен волумен од 2.2 –литри…

Секако тукаа е и plug-in hybrid верзијата со бензински мотор од 2.4-литри и електромотор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Серискиот Alfa Romeo Tonale на пазарот во 2020 или 2021

Конечно пристигнува новиот Nissan Juke на нови фотки!

Светски премиери на Opel IAA 2019, Нова Astra, Corsa и Grandland X plug-in хибрид

Škoda Superb RS (2020), дизелски 240 KS, предизвикувач на спортската елита!

Rezvani Tank – Најсилниот SUV на светот

Специјално изданија на Lexus LC 500

Fiat Cronos HGT за жал не и за Европа!

Нова Kia Mohave

Третата генерација на Opel Insignia (2022) ќе биде изведена од Peugeot 508