Протекоа фотографии на новиот Benelli BN600i

На интернет порталите се појавија фотки што наводно го прикажуваат BN600i моделот на компанијата Benelli…

Новиот мотоцикл јасно ги открива промените во естетиката, додека останатите компоненти делуваат непроменето.

Ако појдеме од предниот дел, „новата“ машина има фар што по изгледот се разликува од актуелниот тип, што веќе подолго време е на пазарот. Се чини дека е променет и резервоарот а гориво.

Придушувачите на звукот на издувниот систем не се веќе поставени под седиштето, туку се спуштени под агрегатот. Таквото решение  можеби дало свој придонес кон зголемување на масата, на благодарение на тоа центарот на масата е уште повеќе централизиран.

Со ре лоцирани придушувачи, задниот дел делува поубаво „среден“.

Според непотврдените зборувања, мотоциклот би требало да добие нов TFT екран, но тоа се уште не е со сигурност потврдено.

На инструменталната табла на актуелниот модел се уште се поставени аналогни покажувачи на вртежи и  LCD екран.

Се чини дека и агрегатот со четири цилиндри во еден ред останал непроменет, иако повеќе информации за се следува во периодот пред нас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Harley-Davidson custom од Грција – половинаа мотоцикл, половина мит

Piaggio MP3 скутерот добива активен аеродинамичен систем?

Akira concept на мотоцкил што просто ве остава без здив!

Honda ADV 150 пристига во Европа

Нови рендери на Bimota КВ4

Aprilia подготвува новTerra 250

Kawasaki EV Endeavor – електричен мотоцикл со мануелен пренос

Прв custom BMW R nineT со „Руска душа“

Освежување и неколку новини за Lexus LC 500