Првиот мотоцикл на Aston Martin ќе биде претставен идниот месец

Aston Martin ги прифати crossover и hyper автомобилите, а сега компанијата ги открива плановите за низа мотоцикли што ќе бидат понудени само во лимитирани серии…

Деталите се штури,  но се знае дека  Aston Martin е во соработка со Brough Superior за изградба на моторцикл што ќе понуди совршен баланс помеѓу перформансите и дизајнот.

Проектот се „држи во длабока сенка“ , но од двете компании изјавија дека првиот моторцикл е резултат на комбинираната визија на извршниот потпретседател на Aston Martin, Марек Рајхман и извршниот директор на Brough Superior, Тиери Хенриет, кои се обожаватели на мотори.

Достапната тизер скица од новиот модел на моторцикл не открива многу, но сугерира дека тој ќе биде стилски модел со високи перформанси, со тенок резервоар и со едно седиште.

Од Aston Martin навестуваат дека ќе користат иновативни инженерски решенија, како и најдобри материјали.

Нема никаков збор за цената, но моторот би можел да биде најприфатливиот модел на Aston Martin.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Polestar и Koenigsegg ќе „танцуваат” заедно!

DMC Ferrari 812 Superfast Spia

Hennessey Performance Jeep Grand Cherokee Trackhawk со1012 KС

Mazda RX-Vision GT3 (2020): Со „огнено крштевање“ на PlayStation повикува на враќање на Wankel мотор

Ќе ја биде – нема да ја биде – Alpine ќе опстане како производител на електрични возила

Spiderman ќе вози Hyundai Sonata

Најпознатиот автомобил на Џeмс Бонд повторно во производство- Цена „боли глава”

Екстремна заштита: Блиндирана G Class што ниту 13 кг. TNT не и можат ништо

Одложено пристигнувањето на Ford Mustang Mach-E во Европа