Раиконен со Alfa Romeo Stelvio крстосува низ улиците на Монако

Светскиот F1 шампион, Финецот, инаку сега дел од F1 тимот на Alfa Romeo вози низ улиците на Монако, на места каде со болидот проаѓал возејќи на трките за ГН на Монако, но сега со Alfa Romeo Stelvio, велејќи им на минувачите дека првпат вози тука…

Тоa е дел од рекламната кампања на производителот на спортски автомобили од Милано, во која Раиконен активно учествува, со цел да ја зголеми продажбата на атрактивните модели Stelvio и Giulia .

Веруваме дека вреди да се погледни и на Финецот, му признавме, освен што знае да вози, одлично се снаоѓа и пред камерите…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Unimog се „качи“ на највисокиот вулкан во светот и стана апсолутен рекордер

PD One автомобил што лета инспириран од Ferrari

Светската тнисерска ѕвезда- Новак Ѓоковиќ во реклама за Peugeot e-208

Автомобилската колеција на Пол Вокер продадена за 2,33 милиони доалри

BMW i4 concept пристигнува за малку повеќе од еден месец во Женева!

За првиот нов Chevrolet Corvette Stingray платени 3 милиони долари!

Audi и FC Bayern München продолжуваат заедно- фудбалерите добиваат e-tron!

Специјална Royale серија модели на Maserati за супер избирливи клинти!

Ford Mustang GT од филмот Bullitt продаден за 3,74 милиони долари