Range Rover SV Carmel Edition

Range Rover SV стана уште повеќе ексклузивен со ограничената серија Carmel Edition…

За овој специјален модел се погрижи SV Bespoke, па возилото доби ексклузивни дизајнерски детали и однадвор и одвнатре.

Land Rover го наменети ова ограничено издание исклучиво за северноамериканскиот пазар и планира да произведе само 17 единици.

Накратко, Range Rover SV Carmel Edition се издвојува со ексклузивна сатенска бронзена боја, како и 23-инчни тркала во Sark Grey Gloss издание со детали од Satin Bronze.

Внатре е конфигурација со четири седишта, со кожни седишта во две бои, прагови на вратите SV нарачана, лого на Carmel Edition, керамички контроли Gloss White и керамички облоги Satin White.

Патниците на задните седишта можат да уживаат во ел. прилагодлива клуб маса, електронски подвижни држачи за чаши и фрижидер со чаши Dartington Crystal.Под хаубата се уште е 4,4-литарски V8 мотор со двојни цевки со 523 КС и 749 Nm вртежен момент.

Цената по возило е 345.000 долари, а Land Rover ќе донира дел од приходите од секое возило во Националното поморски резерват Монтереј Беј.

Land Rover не соопшти во соопштението кога Range Rover SV Carmel Edition ќе почне да пристигнува кај клиентите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Haval H-Dog

Електричните возила само за една година поскапеа за 9.000 евра

Хибридниот WEY Yuanmeng привлекува со атрактивен „ретро лик“

Најавен Zenvo со 1800 КС

Mате Римац – кај супер богатите нема штедење

MINI како количка за продавање на сладолед – MINI Cummins Ice Cream Vans

Сопствениците на Tesla се жалат на воланот кој се распаѓа по 6.000 км

Снимен електричниот Maserati GranTurismo Folgore

Acura Precision EV Concept