Razer со Chroma и кај автомобилите

Производителот на гејмерска опрема го носи осветлувањето Chroma и во светот на автомобилската индустрија

производителот  на надградени лат топ машини за „гејмерите“ – Razer, го направи својот прв настап во автомобилската индустрија со пуштање на ограничено издание на силно брендиран електричен автомобил.

Во јануари, Razer објави дека работи на осветлување во автомобил за стартување на Leapmotor, но неговото новооткриено возило е резултат на партнерството со докажаниот производител на автомобили NIO.

Потполно електричниот SUV, NIO x Razer ES6 Night Explorer е достапен во Кина, иако изданието е ограничено на само 88 автомобили (бидејќи осум е среќен број за Кинезите).

Во наредните години, двете компании ќе работат заедно за да создадат автомобили кои се поинвентни и помалку изгледаат како глувчиња за игри. Сепак не толку екстравагантно, но тие сè уште ќе се карактеризираат осветлувањето Chroma на инструмент таблата.

Осветлувањето ќе се синхронизира со музиката од системот за забава и „интеграциите на игри, спојување  што може да е слично на Tesla Arcade, што нуди низа игри за да ги„окупира“ возачите додека електромобилот се полни.

Откако целосната автоматизација ќе стане реалност, односно кага ќе се достигне автономно возење од Ниво 5, возачите исто така ќе можат да седнат и да уживаат во игрите во движење.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Audi најавува „пионерски” модели со висока ефикасност”

Новите модели на Fiat нудат заштита од вируси!

Видео Škoda Superb iV и VW Passat GTE паднаа на тестот „северен eлен”!

Lancia Ypsilon Hybrid EcoChic

Peugeot управувач: Од едноставна “рачка” до мултифункцонален управувач

Во BMW применета вештачка интелигенција за фарбање каросерии

Ferrari нема да произведува електричен супер автомобил -струјата се уште заостанува со перформансите!

Според Ford: Ford Focus ST e супериорен во однос на VW Golf GTI

EuroNCAP со нови прописи и построги критериуми