Редок класичен Chevrolet Corvette

Prestige Imports е познат како најголемиот дилер на Lamborghini во Северна Америка, но како што се испостави, продавачот во Мајами, во својот инвентар, има многу интересни модели кои не се дело на марката Lamborghini…

Оваа Chevrolet Corvette од 1964 година е една од нив. Претставништвото на компанијата даде ограничени детали за овој модел на Corvette, но очигледно е дека претходниот сопственик на автомобилот сакал да направи „Vette“ кој не личел на ниту еден друг.

Тие го направија токму тоа, а уникатниот изглед на автомобилот се рефлектира во неговата барана цена од 399.950 долари.

Уникатнaтa каросерија на автомобилот веднаш се издвојува – според сите сметки, моделот не само што доби нов body-kit, туку и секој надворешен панел е сосема нов.

Промените започнуваат од предниот дел со уникатен браник, маска во согласност со боите и целосен недостаток на фарови

.

Производителот на овој модел го опреми и со уникатна хауба.

Како и да е идниот сопственик на ова ексклузивна и единствена изведба на muscle автомобилот ќе ужива во моќта и динамичноста а при тоа ќе знае и дека има добра инвестиција.

Имено вредноста на овој автомобил со текот на времето може само да се зголемува.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Škoda  Enyaq iV кампер

ELegend EL1 и EL2 ќе бидат инспирирани од легендарни спортски автомобили

Tркачки Maserati MC20 GT2

Како е создаден светски препознатливиот архитектонски симбол на Минхен?

Конфискуван Ferrari 458 Italia во чешката полициска флота

Lamborghini Huracan Sterrato

Hopium Machina Vision

Toyota GR86 10th Anniversary Limited

Citroen C3 Aircross Rip Curl