Rolls-Royce Wraith против C8 Corvette

Трката помеѓу Rolls-Royce Wraith против Chevrolet C8 Corvette е возена поради споредба на многу потребни тестирања..

Интересната трка заслужува да се види и мора да признаеме ни самите не знаеме кој автомобил повеќе би сакале да го возиме во овој дуел!

Како и да е видеото е интересно и вреди да се погледне.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Понудата на Dacia драматично се менува

Изнервиран од чести дефекти го запали својот Mercedes-AMG GT 63 S 4door

Снимен мистериозен Bugatti

De Tomaso станува американска марка

Fiat Moby за помалку од 6.000 евра но во Јужна Америка

Во Берлин со регистерски таблички и за велосипеди!?

Возачите во Британија нема да смета ниту да држат мобилни во рака

Вгодина Škoda Enyaq iV Coupe!

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio SUV на годината!