Салонот за автомобили во Детроит повторно одложен – за есента 2021

На почетокот на овој месец беше објавено дека следниот саем за автомобили во Лос Анџелес ќе се одржи во мај 2021 година (наместо од 20 до 29 ноември годинава како што беше претходно планирано), а сега е објавено дека е поместен датумот на шоуто во Детроит. .

Саемот во Детроит (Северноамерикански меѓународен саем за автомобили) требаше да се одржи на крајот на јуни 2021 година, но организаторот во меѓувреме го одложи овој настан за есен следната година (од 28 септември до 9 октомври).

Еве потсетување дека следниот саем за автомобили во Њујорк (според сегашните планови) ќе се одржи од 2 до 11 април 2021 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Осветлената „ѕвезда со три крака“ причина за масовно повлекување на SUV модели на Mercedes

Макпетрол совети за патување со автомобил низ регионот

Саемот во Њујорк поместен за август следната година

Нов шеф на дизајнерскиот центар на SEAT

Renault performance моделите ќе го носат беџот на Alpine

Цената на бензините оди долу а на дизелот останува иста

Произведени 200.000 BMW i3

Ова се финалистите на Autobest Best Buy Car за 2021

Volkswagen ID.3 и Polestar 2 со титули во изборот за автомобил на годината 2021 година во Германија