Samsung претстави мобилен за вљубениците во BMW

Станува збор за мобилен телефон од најновата генерација на Galaxy S23 Ultra BMW M Edition

Новиот производ е резултат на соработка помеѓу Samsung, BMW и локалниот мобилен оператор. Како што наведовме во поднасловот на информацијата станува збор за Galaxy S23 Ultra BMW M Edition, кој оддава почит на култната „коцка“, BMW E30 претставена во 1986 година.

И додека кутијата има врска со коцката, самиот мобилен е поврзан со некои понови производи. Куќиштето на мобилниот телефон е инспирирано од капакот на моторот (хаубата) а користи и мотивот на големите „бубрези“ од актуелната генерација на BMW M3, пишуваат светските информативни агенции.

Пакетот доаѓа и со шест посебни амблеми за приврзоци кои се одвојуваат, минијатурен воздушен компресор, аналоген часовник и држач за очила за сонце.

Нарачателот добива и постер, метален амблем „Ние сме М“ („We are M“) и ред други детали.

Но мора да се напомене дека Galaxy S23 не е евтин, а во оваа верзија е уште поскап.

Специјална серија во серија од 1000 примероци ќе биде достапна на корејскиот пазар по цена од околу 1300 евра.

Добрата вест е што клиентот добива и ваучер за посета на Возачкиот центар на BMW во Инчеон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Opel Astra G 25 години на автомобилската сцена

ExoMod Dodge Challenger SRT Hellcat

Volkswagen планирал Golf со V10 мотор!

Asprey Bugatti Egg Collection

Lexus LC Ultimate Edition

DS покажува како би можел да изгледа реинкарнацијата на летечкиот Citroen DS

Novitec Lamborghini Aventador Ultimae Roadster

Легендарниот „дедо’ на BMW Series7

Citroën DS автмобилска икона полна генијални иновации!