Се подготвува наследник на Bugatti Chiron

Денес Bugatti Chiron е дефиниција за екстремни бројки, а разговорите за неговиот наследник се се погласни…

Групацијата Bugatti Rimac наскоро би можела да го претстави својот прв производ со ознаката Bugatti. Тој треба да биде наследник на моделот Chiron, кој треба да се појави во текот на 2024 година.

Претпоставките на многумина сугерираат само едно, новиот модел треба да комбинира бензински мотор и електромотори.

Во таква комбинација не е невозможно и да се достигнат бројки од повеќе од 2.000 КС!

Мате Римац (Mate Rimac) претходно изјавил дека е за електрични автомобили, но истакнал и дека Bugatti треба уште некое време да има мотор со внатрешно согорување.

Иако ја сакаме природата и ги почитуваме екологистите го сакаме и начинот на кој рамислува Мате…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Haval H-Dog

Електричните возила само за една година поскапеа за 9.000 евра

Хибридниот WEY Yuanmeng привлекува со атрактивен „ретро лик“

Најавен Zenvo со 1800 КС

Mате Римац – кај супер богатите нема штедење

MINI како количка за продавање на сладолед – MINI Cummins Ice Cream Vans

Сопствениците на Tesla се жалат на воланот кој се распаѓа по 6.000 км

Снимен електричниот Maserati GranTurismo Folgore

Acura Precision EV Concept