Се продава Lamborghini Gallardo off road!?

Иако, на прв поглед изгледа нереално, Lamborghini Gallardo наменет за off-road терени навистина постои…

Навистина нема многу информации за овој специфичен автомобил, но се знае дека се наоѓа во Уден – Холандија.

Произведен е во 2004 година , со каросерија во мат сива боја и внатрешност во црна боја.

Поминал околу 43.619 km, поседува сервисна книшка, a сопственикот за својот чуден спортски миленик на четири тркала бара само  115.000 европски банкноти.

Автомобилот е дополнително кренат од подлогата, a добил и дополнително осветлување поставено над ветробранското стакло, во стил на вистинските „теренски возила“

Резервното тркало е сместено на капакот на моторот…

Тука се и тркалезните светла позиционирани во долниот дел на предната маска, a забележителни се и проширувањата кај калниците.

Засега не е познато дали има направено некои преработки и на агрегатот. Инаку, Lamborghini Gallardo би требало да има инсталиран бензински агрегат со 10 цилиндри, поставени во форма на латинската буква V, што испорачува моќ од 493 KS.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

DMC Ferrari 812 Superfast Spia

Hennessey Performance Jeep Grand Cherokee Trackhawk со1012 KС

Mazda RX-Vision GT3 (2020): Со „огнено крштевање“ на PlayStation повикува на враќање на Wankel мотор

Ќе ја биде – нема да ја биде – Alpine ќе опстане како производител на електрични возила

Spiderman ќе вози Hyundai Sonata

Најпознатиот автомобил на Џeмс Бонд повторно во производство- Цена „боли глава”

Екстремна заштита: Блиндирана G Class што ниту 13 кг. TNT не и можат ништо

Одложено пристигнувањето на Ford Mustang Mach-E во Европа

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите