Се вжештува атмосферата во премиум лигата – Аudi најави нови модели!

Производителот на премиум модели од Инглоштад, деновиве, најавува  големи нешта што треба да се појават на автомобилската сцена …

Производителот на автомобили од Германија, член на светото премиум тројство, најави големи новитети за актуелната 2020 година.

Станува јасно дека поттикот од големото ривалство со Mercedes-Benz GLS и BMW X7, го предизвикува и самиот да се веетне во оваа приказна со својот нов SUV модел – Q9.

Истовремено, моделот TT во продолжена верзија, со четири врати, донесува уште повеќе спортски „дух“ во марката со четири прстени во логото.

Освен стандардната верзија, се очекуваат уште и mild- хибридни варијанти на погонски системи.

Се повеќе е јасно дека тоа може да се толкува како своевидна најава за Audi e-tron GT concept креацијата на инженерите, конструкторите и дизајнерите на компанијата .

Нам ни останува само да бидеме трпеливи и да почекаме овие големи најави да се потврдат и официјално, од првите луѓе на Компанијата …

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

VW го смени шефот за развој на софтвери- Дојде како засилување, заминува како разочарување!

Jeep освои престижни награди со моделите Renegade, Wrangler и Grand Cherokee

Tesla атак со пониски цени и посилни полначи!

Горивата од полноќ повторно со повисоки цени

Uber ја купува апликацијата за достава на храна Postmates

Врачена наградата Автомобил на годината во Македонија за 2020 година и признанието СУВ на годината

Suzuki го повлекува Jimny од европскиот пазар

WEY Project 01

Kia Sorento Hybrid и официјално стартува со производство