SEAT најавува потполно поинаква мобилност

 

Во блиска иднина Шпанците подготвуваат навистина интересна алтернатива на урбаното движење

Веќе петта година едно по друго Seat се подготвува за учествување на Mobile World Congress, (Глобалниот Саем на мобилната технологија и на поврзаноста).

Нивната најнова креација најлесно може да се објасни со компарација или асоцијација на познатото – SEGWAY превозно средство (насловната фотографија).

На тој начин Seat продолжува да ја спроведува иницијативата “5G Connected Car”  заедно со телекомуникацискиот гигант од Шпанија –  Telefónicа, за да што е можно побрзо би го иницирале и заживеале трендот на автономното возење кај автомобилите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Електричниот Audi e-Tron GTR – наследник на супер спортистот R8

PSA го префрла производството на Opel Astra од Британија во Германија!

Ford Mustang најпродаван coupe на светот четврта година по ред!

Honda концепт ја најавува електричната иднина во Кина на Шангај 2019

Најавен електричен хипер автомобил Lotus Type 130

Renault со нов дизајнерски центар во Шангај

Детектори што препознаваат дали користите мобилен додека возите!

VW размислува да земе поголем пакет акции од заедничката компанија со ЈАС

Geely лансира нов електричен бренд -Geometry со „убиец“ на Тesla Model 3!