Seat со виде ги најави новата Arona и Ibiza

SEAT подготвува две значајни новини за претстојната премиера….

Ibiza и Arona се многу важни модели за Seat. Ibiza со продадени шест милиони примероци од нејзиното лансирање во 1984 година не треба посебно да се претставуба особено, исто како Arona, која ја зазеде позицијата на втор најпродаван SEAT од нејзиното лансирање во 2017 година.

Шпанската марка сега најавува значително реновирани модели. Светската премиера е закажана за 15 април во 22 часот.

Дотогаш ни откриваат трошки преку видео најава и фотографија. Многу е веројатно дека новостите се базираат на детали и ревидиран ентериер, а потоа и на некои технолошки иновации за двата модели.

Во секој случај, да очекуваме сè што видовме на најновите новини на концернот VW.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нов хипер автомобил Hongqi 5959 претставен во Шангај

Jaguar I-Pace Black

Официјални фотографии од подновениот VW Polo

Lexus со серија унапредувања за ES настапи на  Шангај 202

Најавена електрична Mitsubishi Airtrack

Електрични Genesis G 80 ЕV

Ford Evos, како потенцијален наследник на Mondeo за Стариот континент!?

Honda во Шангај покажа нов електричен SUV e

BMW M3 и M4 Competition добија и верзии со погон на сите тркала – xDrive