Снимен нов Renault concept

Посетителите на годинешната автомобилска манифестација во Женева ќе имаат можност одблиску да се запознаат и со новиот концепт на Renault, иако неговиот изглед е веќе сега откриен…

Имено концептоте „уловен“ без и малку маска и тоа за време на снимањето на промотивниот материјал во Барселона , Шпанија.

Засег не се знае неговото име, a сликите ни откриваат футуристички crossover со впечатливи трала, скриени кваки во вратите, камери наместо надворешни ретровизори и со заден спојлер на крајот на покривот.

Сличн како и некои претходни студии на познатиот производител на автомобили од Франција и оваа би требало да се карактеризира со пространа, комфорна и фунционална внатрешност, исто како и електричен погонски систем и систем на автономно возење.

Покрај тоа, минатата недела од Renault најавија и дека во текот на оваа 2020 година ќе лансираат и целосно електрична верзија на градскиот Лилипутанец Twingо, а од некои извори, се слуша дека и овој мал автомобил ќе има премиера исто така на салонот за автомобили во Женева – Palexpo 2020, заедно со концепт моделот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Poletar го покажа возачкиот простор од иднината

Спортски Peugeot 508 co Hybrid погон до крајот на 2020

Volkswagen Touareg R со plug-in hybrid систем

Официјално претставена DS9 – Француска преиум лимузина создадена да успее!

Електричен Fiat 500e без маска

Новиот Volkswagen Caddy новиот крал кај возилата за дотур!

Cupra Leon, шпанската икона станува plug-in hibrid!

Ултимативна Honda Civic Type R со Sport Line и Civic Limited Edition

Peugeot го лансира својот прaктичен работник – pick up модел Landtrek