Снимена внатрешноста на Porsche Taycan

И претходно од Porsche најавија дека официјалната промоција на моделот  Taycan ќе биде во септември тековната 2019 година што значи дека ќе го видат посетителите на салонот за автомобили во Франкфурт ..

Но, како се доближува денот на официјалното деби така се ппобрзо и побрзо се нижат „шпионските“ фотографии за моделот.

Најновите фотографии од супер спортскиот автомобил со целосно електричен погон се особено интересни.

Имено тие ја разоткриваат внатрешноста на целосно електричниот модел од Цуфенхаузен

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руси и се е можно – Од Bentley направил тенк!?

Обновен Citroën Scarabee d’Or првото возило што ја минало Сахара!

BMW i3 -хит за полицајци пожарникари и итна служба…

Баварците ја одбележуваат 35 годишнината на Series 5 со лимитирано издание

Renault Zoe такси што самостојно вози!

Книгата за брендот Bentley поскапа од автомобил на оваа марка!

Посебна серија Smart ForTwo FCE #21- за збогување со бензинците

Porsche Driving Expеrience-нова авантура и промоција на новиот 911 во Македонија

Новиот Alfa Romeo 8 C – Hybrid co 800 KS