Со видео најавен новиот голем Citroen

Oд Citroen денес лансираа нов видео тизер со кој не потсетуваат дека наскоро ќе го претстават нивниот нов голем модел…

Неговото официјално име се уште не е познато, но, наводно, би моќел да ја понесе ознаката C5 или C6.

Како и да е премиерата на новата лимузина на брендот со „шеврон’ во логото ќе има официјално деби, за неколку дена, поточно, на 12 април.

Тогаш ќе бидат познати сите детали и спецификации на новитетот на француската марка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Експлозивен скок на јавните станици за полнење на ЕВ

VW Group го загуби тронот, нов лидер во Европа Stellantis Групација

Volkswagen ID.4 е Светски автомобил на годината 2021

Најпродавани брендови во Европа

Најголемиот конкурент на Tesla се уште не понудил целосно EV!?

Во првиот квартал од годината Porsche бележи пораст на продажбата

Малопродажните цени на горивата повторно одат по нагорна линија!

Електрична Toyota BZ4X

Audi најави нов електричен концепт