Совети: Сe може да се случи во дел од секундата – „ Аиритон Сена “

Многу млади ме прашуваа за овој начин на фотографирање на возила, бидејки и тие сакале да го пробаат. Ако имате некој таков во близина покажете им го видеото , за да знаат како треба правилно да се направи.

Поради можните несакани последици по екипата која фотографира и другите учесници во сообраќајот го снимив непланирано.

Го опфаќа најкомплицитаниот начин на фотографирање автомобил, а тоа е во движење со  фотографирање од друг автомобил  во движење.

НАЈБИТНО Е ДА СЕ ПОЧИТУВААТ СООБРАЌАЈНИТЕ ПРАВИЛА ЗА ДА НЕ СЕ ЗАГРОЗИТЕ СЕБЕСИ И ДРУГИТЕ УЧЕСНИЦИ ВО СООБРАЌАЈОТ.

Ако не сте се претплатиле кликнете на фејсбуков и на каналот на Ју Туб

  • Советот е од искусен новинарски и уметнички фотограф што е докажан и на интернационално ниво, со многу направени фотографии и видео записи, од промоции, презентации и тестирање на нови автомобили на патека и во возење на јавни сообраќајници…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ultima RS- Хипер автомобил од Англија со 1.200 расни „грла“

Volkswagen апсолутен крал на „Рингот“, електричниот ID.R просто неверојатен!

Ескалираа работите во таборот од Маранело: Леклер сензационално сака да си замине?!

Игор Стефановски – Иџе со Hyundai јуриша на круна воTCR Италија шампионат!

Замина уште една голема Formula 1 Икона- Почина Ники Лауда

Триумф за Мартин Делев на првата трка на TWINGO CUP 

Шефот на F1 тимот на Mercedes на чело на Formula 1 натпреварувањето!

Монца под итно бара 60 милиони евра за опстанок во F1 календарот!

Renault Megane R.S. Trophy-R напад на рекордот на Hondi Civic Type R на Рингот!