Специјална едиција на двата супер бренда – Bulgari Aluminum Ducati Special Edition

Познатиот производител на мотоцикли, Ducati, за прв пат се здружи со луксузниот бренд Bulgari, а резултатот е специјален часовник наречен Bulgari Aluminum Ducati Special Edition…

Двата бренда имаат многу заедничко во нивните креации – квалитет, дизајн и пред се страст.

Ова јасно се виде во овој часовник во спортски стил, особено во начинот на кој е дизајниран и изработен.

Часовникот доаѓа во куќиште од 40 mm со мат црна фиксирана рамка со логото „Bulgari“.

Бројчаникот е во препознатливата црвена боја на Ducati Rosso, со црни помали копчиња за дополнителен контраст.

Срцето на овој часовник не е единицата Desmodromi L-twin, туку има автоматска функција, т.е. Автоматски механизам за намотување Bulgari B130, кој содржи импресивна резерва од 42 часа.

На задниот капак има уште една потврда за соработката помеѓу Bulgari и Ducati, преку изгравираните логоа на двата бренда.

Работите се заокружени  во стилот на двете марки, со црна нараквица и метална затворач.

Bulgari Aluminium Ducati Special Edition ќе се произведува во лимитирана серија од само 1.000 примероци, а неговата цена ќе биде околу 4.800 европски банкноти!

Кога станува збор за достапноста, тоа ќе зависи од пазарот односно од  регионот.

Како и да е одговорот на тоа прашање би требало да добиеме во наредниот период.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се продава теренска изведба на Rolls Royce, сопственост на кралот на Мароко

До крајот на годината и специјален BMW M модел

Видео Goodwood Festival of Speed 2022

McLaren P1 Spider Lanzante

Се продава Fiat Tipo што го возел легендарниот Најџел Менсел

Alfa Romeo Giulia Speciale лимитирано издание во 15 примероци

Се продава единствениот Jaguar XJS Shooting Brake

Polestar 5 на „Фестивалот на брзината во Гудвуд“

Се продава уникатен Heuliez Intruder