Специјална едиција на Morgan

Станува збор за Morgan 3 Wheeler P101 Edition лимитирана серија што же биде понудена во само 33 примероци а секој ќе чини 54 илјади фунти…

Morgan 3 Wheeler P101 Edition е специјално издание направено по повод претстојниот крај на производството на моделот 3 Wheeler (од 2011 година до денес, произведени се повеќе од 2.500 примероци).

Ознаката P101 во името е таму заради внатрешната ознака Project 101 со кој Morgan го назначи овој модел во фазата на планирање

Во понудениот пакет на специјалната едиција, помеѓу другото, се вклучени и: нови тркала, светла Hella, потоа црно-бел издувен систем, декоративна графика, ознаки P101 …

Моторот располага со моќ од 82 КС, додека забрзувањето од 0 до 100 км / ч трае 6,0 секунди.

Серијата е ограничена на 33 примероци, а цената е 54 000 фунти, на пазарот во Велика Британија.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зошто е брз болидот на Bugatti

Audi RS7 – Најбрзиот блиндиран автомобил на светот

Ѕвездите на FC Barcelona нурнаа во светот на Cupra!

Ford Bronco добива pick-up варијанта

Ital Design најавува нов DeLorean

Abarth 595 Hercules болид во микро-пакување навиен на 217 KС

Дали електричниот Rolls Royce ќе се вика Silent Shadow!?

Најавен модерен Porsche 914

Lada Niva на Nirburgring