Според најавите, Се продава Alfa Romeo Autotutto

Gooding & Company го понуди на продажба Autotutto комбето на Alfa, произведено во 1961 година.

Во кратката вест не се наведува колку километри поминал овој специфичен примерок, додека сликите покажуваат дека возилото е во одлична состојба.

Станува збор за модел од серија 2, со темно црвена боја, натпис Alfa Romeo на страните, волан со три крака и сини седишта.

Возилото доаѓа со упатства од фабриката, оригинална брошура, скалила, дигалка и резервно тркало, а новиот сопственик се очекува за него да издвои од 60 000 до 80 000 американски долари. за внатрешноста е планиран поголем екран на допир, како и најсовремен главен дисплеј.

Секако, сето тоа со спортски седишта, кожен волан, спортски педали, изменета суспензија, посилни сопирачки, спортски издувен систем, нови алуминиумски тркала …

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Genesis од летото во Европа

Touring Superleggera најавува нов спортски автомобил

Најавен Hyundai AX1

Mercedes Benz SLS AMG Electric drive на продажба

Top Gear ги избра најдобрите електрични автомобили

Трамвај излетал од шини- присебен возач ги сочува и возилото и животот

Моторот на Aurus ќе се вградува и во авиони!

Bugatti Chiron рачно изработен од глина

Најавен Volkswagen ID.5