Subaru STI E-RA Concept, Solterra STI Concept, WRX STI Concept и Levorg STI Performance Concept

Првиот е Subaru STI E-RA Concept, спортист подготвен за јаглеродно неутрална ера, што значи дека е електрично возило….

Поточно, STI E-RA Concept има четири електромотори со вкупно 800 kW / 1088 КС, како и литиум-јонски батерии од 60 kWh. Буквите E-RA во името значи Electric Record Attempt и најавува обид на јапонскиот бренд да забележи време од помалку од 6 минути и 40 секунди на Nurburgring во 2023 година. Меѓу другото, автомобилот има впечатлив преден спојлер, отвори на предните браници, голем заден спојлер и дифузер …

Концептот Subaru Solterra STI, базиран на новиот електричен кросовер Solterra развиен во соработка со Toyota, исто така има премиера на саемот за автомобили во Токио.

Solterra STI Concept е поатрактивен од серискиот модел благодарение на заден спојлер на покривот со лого STI, спојлер на багажникот, новите црвени елементи (преден спојлер, комплет прагови, заден дифузер), затемнети стакла и црни тркала со црвени детали.

 

Друг новитет на Subaru на овој саем е WRX STI Concept.

Subaru WRX S4 STI Sport R за јапонскиот пазар служеше како основа овде и доаѓа со подобрувања за кои е задолжена Subaru Tecnica International. Пакетот вклучува, меѓу другото, голем заден спојлер, аеро боди кит во црвена боја, црвени ретровизори, црни продолжетоци на браникот, црни тркала …

Subaru ја претстави и новата генерација на модели BRZ во STI Performance Concept едицијата, која е заслужна за поатрактивниот изглед на ова купе со погон на задните тркала 2 + 2.

FAST STI Performance Concept се издвојува со различен преден спојлер со црвени детали, комплет прагови, лого STI на предните браници, заден дифузер, како и спојлер на багажникот и црвена калапи на капакот на багажникот. Има и бронзени тркала, гуми Michelin Pilot Sport 4 и нов издувен систем, како и црвени детали во внатрешноста.

Subaru Levorg STI Performance Concept доаѓа во бела боја, со црвени елементи (преден спојлер, прагови, ретровизори…), црни STI тркала, гуми Јокохама, издувни цевки од нерѓосувачки челик, како и внатрешност со црна и црвена кожа.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Peugeot Partner Rapid

Први фотографии на рестилизираниот BMW Series 3

BMW M4 Coupe 50 Jahre BMW M

BMW M3 Edition 50 Jahre BMW M

Audi A1 Allstreet

Deep Blue C385

И официјално BMW M4 CSL

BMW ја претстави подновената Series 3

Подновена Mazda MX-30