Subaru WRX S4 STI Sport #

Subaru, за јапонскиот пазар, го подготви WRX S4 STI Sport # , поостра верзија на WRX S4 STI Sport…

Пакетот вклучува, меѓу другото, црн преден спојлер, црни ретровизори, спојлер на багажникот, спортски издувен систем, тркала со големина  од 18-инчна, со фелни од алуминиум (исто така во црна боја), STI пружини и амортизери, спортски седишта Recaro, блескави црни детали во ентериерот …

S

Под хаубата е 2.0-литарски Boxer мотор со моќност од 300КС и 400 Nm максимален  вртежен момент, во комбинација со CVT менувач и со погон на сите четири тркала.

Серијата е ограничена на само 500 примероци, а цената во Јапонија е 4.741.000 јени (39.015 евра).

Не се сомневаме дека целата серија брзо ќе пламне бидејќи колекционерите и вљубениците на марката одамна покажаа голем интерес.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

BMW M4 GT3 е подготвен да се упати на тркачките патеки

KIA Sonet нов SUV од Кореја но не и за европскиот пазар!

Новиот Stratos влегува во производство, премиерата во септември

„Милиони животи да се спасат на патиштата“- Жан Тод

Nissan го лансира специјалниот GT-R50 Italdesign вреден над милион долари !

Скроен планот за старт на Formula 1 сезоната!

Нашите Твинговци со два тима во ТОП 10 на трката во издржливост на Endurance Race LEMA Гробник 

Македонските „Твинговци“ со фантастичен настап на „Гробник“

АКК Рено Спорт ја стартува втората сезона на  Twingo Cup  со интернационален трка на „Гробник“