Suzuki го задржа GSX-S750 во својата линија за оваа 2023 година

И покрај тоа што направи големи промени во својата гама од 2023 година со лансирањето на GSX-8S и паралелниот близнак V-Strom 800DE, компанијата од Хамаматсу одлучи да задржи некои од своите популарни модели и во текот на оваа година…

Овде пред се се мисли на GSX-S750 кој и оваа година ќе остане дел од понудата на реномираниот производител. Најновото издание на овој мотоцикл го придвижува испробаниот и вистински со четири цилиндри мотор со технологија на вбризгување на гориво, со работен волумен од 749 кубни сантиметри кој испорачува моќност од 112,6 КС и 81 Nm максимален вртежен момент.

Силата се пренесува на задното тркало преку шест (6) степен мануелен менувач на брзини. Како и обично, напредната контрола на тракцијата е тука за да помогне во искористувањето на сировата моќ на GSX-S750. Системот за суспензија се состои од KYB предни вилушки и двојни радијални Nissin клешти.

Иконската каросерија останува и на новото издание, кое благодарение на аголниот дизајн и широките рачки не само што дава агресивен изглед, туку е и исклучително удобно. За новата година, Suzuki GSX-S750 доаѓа во Pearl Brilliant White и Champion Yellow No. 2 жолта боја.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ducati отворен за развој на мали електрични мотоцикли

BMW ја проширува линијата R 18 со нов „крузер“

Tesla Model S најавува подолг досег со помали гуми

Моќниот KTM 1290 Super Duke RR во лимитирана серија

T.50 во производство!

CFMOTO подготвен да го разбранува пазарот на електрични мотоцикли

Ducati почна со производството на Scrambler моделот

Kymco i-One

Yamaha Tenere 700 Extreme Edition