Suzuki Jimny најде начин да се врати во Европа како Jimny Van

Suzuki Jimny се врати на одредени пазари во Западна Европа во форма на комерцијално возило…

Главните промени во споредба со верзијата за патници се исфрлање на задните седишта и заштита зад предните седишта, додека волуменот на багажникот сега е зголемен на 863 литри.

Jimny Van се напојува со 1,5-литарски бензинец  со четири цилиндри, со моќност од 102 КС

Погонот е се разбира на сите четири тркала.

Опремата вклучува, меѓу другото, и систем за автоматско сопирање, hill hold и descent системи, како и функција eCall за итна помош.

Цената за овој Jimny сè уште не е објавена, а според тековните најави во текот на идната 2021 година, оваа верзија ќе биде достапна во ограничени количини.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

АвтоВаз произведе 30 милионити автомобил

GM со нов електричен Hummer со нов Crab Mode начин на возење

Hyundai Sonata N Line

Ваков скок може да изведе само Kia

Новиот Tesla Roadster ќе настапи на Нирбургринг 2021

Наједноставно и најевтино амфибија возило

Radical SR10 за тркачи и вистински ентузијасти во големите брзини

Видео: најава за новите BMW M3 и M4

VW ID.3 најпродаван модел во првата половина на септември во Норвешка!