Светската тнисерска ѕвезда- Новак Ѓоковиќ во реклама за Peugeot e-208

Познатиот српсkи тенисер и до неодамна рекет број 1 на планетава веќе неколку години е амбасадор на познатиот француски производител на автомобили Peugeot…

Во контекст на таа соработка и во „очи“ на првиот Гренд Слем Турнир од тековната 2020 година – Australian Open 2020, Ѓоковиќ ја сними реламата за новата генерација на Peugeot 208 , поточно за неговата електрична верзија Peugeot е-208.

Тука Ѓоковиќ ја предвидува иднината (својата уште како дете кога сонувал да биде најдобар тенисер на планетата) а, па,  e- Peugeot 208 е иднината на патната мпбилност што веќе е тука.

Но бидејќи сликите говорат повеќе од зборивите погледнете го видео записот од промотивната реклама.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нови Audi E-Tron S модели, практични, брзи и подготвени на се!

Porsche 911 Turbo со поминати над 1,16 милиони километри

Новиот модел на Maserati ќе се вика MC20

Од DS најавуваат два нови модели!

Nissan создал приспивна псна за деца што добро спијат само во автомобил!

Колкав период од животот европските возачи „губат“ барајќи паркинг!

Pagani Huayra во ексклузивно Imola издание вредно 5 милиони евра

Видео реклама: Новиот Land Rover Defender во новиот филм за Џејмс Бонд

Glickenhaus 007- Тркачки еспрес